Providing you the best range of stainless steel mirror finish sheet, stainless steel antique finish sheet, blue golden ss sheet, 0.3 mm to 20 mm ss sheet, 306 stainless steel sheet and black stainless steel sheet with effective & timely delivery.
₹ 465 / Kg Get Latest Price
| Finish | Mirror Finish |
| Material Grade | SS 304 |
| Thickness | 1 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver Polished |
₹ 465 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Finish | Mirror Finish |
| Thickness | 1 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Shape | Rectangle |
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Finish | Mirror Finish |
| Material Grade | SS 304 |
| Color | Blue |
| Material. | Stainless Steel |
₹ 215 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.3 mm |
| Material Grade | SS 304 |
| Technique | Hot Rolled |
| Finish | Mirror Finish |
| Gauge | 22 Gauge |
| Brand | Jindal |
₹ 175 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Material Grade | SS 304 |
| Technique | Hot Rolled |
| Finish | Mirror Finish |
| Gauge | 22 Gauge |
| Brand | Jindal |
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Color | Black |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Sheet |
| Finish | Polished |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 0.3 |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Desinger Sheet |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
₹ 245 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 304 |
| Thickness | 0.8 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Coated | PVC |
₹ 325 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1.0 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B (Mill Finish) |
| Width | 1219 mm (4 ft) |
| Length | 2438 mm (8 ft) |
| Brand / Make | Jindal |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Finish | Embossed Finish |
| Material Grade | SS 304 |
| Thickness | 1 mm |
| Material. | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Shape | Rectangle |
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1.0 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B (Mill Finish) |
| Width | 1219 mm (4 ft) |
| Length | 2438 mm (8 ft) |
| Brand / Make | Jindal |
| Form | Sheet |
Kartik Patel (MD)
Kartik Metal And Alloys
First Floor, 10541/2, Motia Khan, Bagichi Allauddin
New Delhi - 110055, Delhi, India