Our range of products include 316l stainless steel angle, 304 stainless steel angle, 202 stainless steel angle, l shape stainless steel angle, stainless steel industrial angle and polished l shape stainless steel angle.
₹ 370 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 316 |
| Length | 3 Meter |
| Size | 25x25 mm |
| Material. | Stainless Steel |
| Color | Silver |
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Length | 3 Meter |
| Size | 25x25 mm |
| Color | Silver |
| Material. | Stainless Steel |
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 202 |
| Length | 3 Meter |
| Size | 25x25 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Length | 3 Meter |
| Size | 25x25 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 316 |
| Length | 3 Meter |
| Size | 25x25 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Length | 3 Meter |
| Size | 25x25 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Length | 3 Meter |
| Size | 25x25 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 202 |
| Length | 3 Meter |
| Size | 50x50 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Length | 3 Meter |
| Size | 25x25 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 304 |
| Shape | L |
| Type | Angle |
| Usage/Application | Construction |
| Material | Stainless Steel |
| Structure | Galvanized |
| Color | Sliver |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Size | 25x25 mm |
| Length | 6 Meter |
| Material. | Stainless Steel |
| Color | Silver |
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 316 |
| Length | 3 Meter |
| Size | 50x50 mm |
| Material. | Stainless Steel |
| Color | Silver |
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Length | 6 Meter |
| Size | 25x25 mm |
| Color | Silver |
| Material. | Stainless Steel |
Kartik Patel (MD)
Kartik Metal And Alloys
First Floor, 10541/2, Motia Khan, Bagichi Allauddin
New Delhi - 110055, Delhi, India