Wholesaler of a wide range of products which include stainless steel 202 channel pipes, stainless steel square bar 304, stainless steel round bars 304, 304 stainless steel flat bar, stainless steel 304 flat bar and stainless steel 304 round bar.
₹ 170 / Kg Get Latest Price
| Size | 2 inch |
| Shape | Round |
| Unit Pipe Length | 3 meter |
| Material Grade | SS202 |
| Material | Stainless Steel |
₹ 275 / Kg Get Latest Price
| Length | 3 m |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Construction |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | 202 |
₹ 290 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Grade | 304 |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
| Shape | Rectangle |
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Grade | 304 |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
| Shape | Rectangle |
₹ 290 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Grade | 304 |
| Diameter | 10 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Shape | Hexagonal |
₹ 310 / Kg Get Latest Price
| Finish | Polished |
| Usage/Application | Construction |
| Surface Finishing | Hot Rolled |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | 304 |
₹ 275 / Kg Get Latest Price
| Grade | 202 |
| Length | 3 m |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Construction |
| Material | Stainless Steel |
₹ 265 / Kg Get Latest Price
| Grade | 202 |
| Length | 3 m |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Construction |
| Material | Stainless Steel |
₹ 69 / Kg Get Latest Price
| Grade | 316 |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
| Shape | Rectangle |
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
| Shape | Rectangle |
| Grade | 304 |
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Size | 1 inch |
| Grade | 304 |
| Length | 3 m |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Construction |
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Size | 1 inch |
| Grade | 304 |
| Length | 3 m |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Construction |
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Grade | 316 |
| Diameter | 10 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Shape | Hexagonal |
₹ 45 / Kg Get Latest Price
| Grade. | 202 |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
| Shape | Rectangle |
₹ 280 / Kg Get Latest Price
| Size | 1 inch |
| Grade | 304 |
| Length | 3 m |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Construction |
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Color | Silver |
| Grade. | 310 |
| Shape | Rectangle |
| Finish | Polished |
| Material | Stainless Steel |
₹ 260 / Kg Get Latest Price
| Length | 3 m |
| Shape | Round |
| Grade | 304 |
| Usage/Application | Construction |
| Finish | Polished |
| Surface Treatment | Cold Rolled |
₹ 280 / Kg Get Latest Price
| Finish | Polished |
| Thickness | 1 inch |
| Material Grade | 316 |
| Usage/Application | Construction |
| Surface Finishing | Hot Rolled |
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Grade | 304 |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
| Shape | Rectangle |
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | Construction |
| Finish | Polished |
| Surface Finishing | Hot Rolled |
| Grade. | 201 |
| Material. | Stainless Steel |
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Grade | 304 |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
| Shape | Rectangle |
₹ 215 / Kg Get Latest Price
| Grade | SS304 |
| Thickness | 3 mm |
| Usage/Application | Construction |
| Material | Stainless Steel |
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | Construction |
| Finish | Polished |
| Material Grade | 304 |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Finishing | Hot Rolled |
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Diameter | 3 mm |
| Finish | Polished |
| Material Grade | 316L |
| Usage/Application | Construction |
| Surface Finishing | Hot Rolled |
₹ 165 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 202 |
| Single Piece Length | 3 meter |
| Usage/Application | Engineering |
| Surface Finish | Mill Finish |
| Delivery Period | Immediately |
₹ 54 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 201 |
| Single Piece Length | 3 meter |
| Usage/Application | Engineering |
| Surface Finish | Mill Finish |
| Delivery Period | Immediately |
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 inch |
| Diameter | 6 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Grade | 310 |
| Material | Stainless Steel |
Kartik Patel (MD)
Kartik Metal And Alloys
First Floor, 10541/2, Motia Khan, Bagichi Allauddin
New Delhi - 110055, Delhi, India