Leading Wholesaler of stainless steel circles and stainless steel 304 circle from New Delhi.
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 6mm |
| Usage/Application | Construction |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | 304 |
| Shape | Circles |
| Color | Sliver |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 155 / Kg Get Latest Price
| Diameter | 101.6mm (4") |
| Thickness | 0.4mm |
| Finish | 2B Finish |
| Hardness | Annealed (Soft) |
| Application | Utensils & Cookware |
Kartik Patel (MD)
Kartik Metal And Alloys
First Floor, 10541/2, Motia Khan, Bagichi Allauddin
New Delhi - 110055, Delhi, India