Providing you the best range of 304 stainless steel pipe, stainless steel pipe -jindal in delhi, stainless steel pipe imported pipe and ss pipe 4 inch seamless stainless steel pipe with effective & timely delivery.
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Nominal Pipe Size (NPS) | 1/2 inch |
| Schedule (SCH) | SCH 40S |
| Manufacturing Method | Welded (ERW) |
| Grade | 304 |
| Shape | Round |
| Length | 6 meters |
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Shape | Square |
| Unit Pipe Length | 6 m |
| Material Grade | SS316 |
| Pipe Fluid | Water |
| Surface Finish | Mill Finished |
| Type | Seamless |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 170 / Kg Get Latest Price
| Length of Pipe | 12 m |
| Size | 1 inch |
| Shape | Rectangular |
| Unit Pipe Length | 12 meter |
| Material Grade | SS204 |
₹ 90 / Kg Get Latest Price
| Size | 4 inch |
| Length | 3 m |
| Material Grade | SS304 |
| Shape | Round |
| Unit Pipe Length | 3 meter |
Kartik Patel (MD)
Kartik Metal And Alloys
First Floor, 10541/2, Motia Khan, Bagichi Allauddin
New Delhi - 110055, Delhi, India