Our product range includes a wide range of stainless steel rod, 430 stainless steel round rod, stainless steel rods 310, stainless steel rods 202, stainless steel rods 304 and stainless steel rods black.
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | Duplex 32760 |
| Material | Carbon Steel |
| Single Piece Length | 6 meter |
| Usage/Application | Manufacturing |
| Size | 2 inch |
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Size | 10mm |
₹ 600 / Kg Get Latest Price
| Size | 12mm |
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Size | 6mm |
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Size | 10mm |
₹ 185 / Kg Get Latest Price
| Size | 6mm |
₹ 105 / Piece Get Latest Price
| Size | 4mm |
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Size | 6mm |
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Size | 6mm |
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Size | 10mm |
₹ 108 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Usage/Application | Construction |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | 409 |
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Size | 1 inch |
| Grade | 304 |
| Length | 3 m |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Construction |
Kartik Patel (MD)
Kartik Metal And Alloys
First Floor, 10541/2, Motia Khan, Bagichi Allauddin
New Delhi - 110055, Delhi, India