Offering you a complete choice of products which include stainless steel pipes, 10mm seamless stainless steel pipe, 30mm seamless stainless steel pipe, 40mm seamless stainless steel pipe and seamless stainless steel pipe.
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Material | stailess steel pipe |
| Length Of Dupatta | 6mtr |
| Usage/Application | industries |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS316 |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Thickness | 4mm |
| Diameter | 10mm |
| Type | Pipe |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS316 |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Thickness | 4mm |
| Diameter | 30mm |
| Type | Pipe |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS316 |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Thickness | 4mm |
| Diameter | 40mm |
| Type | Pipe |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS316 |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Thickness | 4mm |
| Diameter | 35mm |
| Type | Pipe |
Minimum order quantity: 100 Kg
Kartik Patel (MD)
Kartik Metal And Alloys
First Floor, 10541/2, Motia Khan, Bagichi Allauddin
New Delhi - 110055, Delhi, India