Offering you a complete choice of products which include stainless steel sheets and plates, mirror finish stainless steel sheet, ss 304/304l sheets, no. 8 finish mirror ss sheet, ss 202 1250mmx2500mm 2b sheet and ss 430/409 1250mmx2500mm n4pvc magnetic sheet.
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Material Grade | SS 304 |
| Technique | Hot Rolled |
| Finish | Mirror Finish |
| Gauge | 22 Gauge |
| Brand | Jindal |
₹ 175 / Kg Get Latest Price
| Finish | Mirror Finish |
| Material Grade | SS 304 |
| Thickness | 1 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
₹ 170 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Material Grade | SS 304 |
| Technique | Hot Rolled |
| Finish | Mirror Finish |
| Gauge | 22 Gauge |
₹ 175 / Kg Get Latest Price
| Finish | Mirror Finish |
| Material Grade | SS 304 |
| Thickness | 1 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Form | Sheet |
| Thickness | 1 mm |
| Usage/Application | Construction |
| Material | Stainless Steel |
₹ 170 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.7 mm |
| Finish | Polished |
| Standard | ASTM A706 |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | 202 |
₹ 165 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Technique | Hot Rolled |
| Hardness Type | Soft |
| Deals In | New |
| Usage / Application | Automotive Industry |
| Origin | Indian |
₹ 128 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 304 |
| Thickness | 2 mm |
| Usage/Application | Construction |
| Material | Stainless Steel |
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Material Grade | SS 316L |
| Technique | Hot Rolled |
| Finish | Matte Finish |
| Gauge | 22 Gauge |
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Material Grade | 409 |
| Technique | Hot Rolled |
| Finish | Mirror Finish |
| Gauge | 20 Gauge |
₹ 167 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Material Grade | 321 |
| Technique | Hot Rolled |
| Finish | Mirror Finish |
| Gauge | 18 Gauge |
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Material Grade | SS 202 |
| Technique | Cold Rolled |
| Finish | Mirror Finish |
| Gauge | 20 Gauge |
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Material Grade | SS 202 |
| Technique | Hot Rolled |
| Finish | Annealed Finish |
| Gauge | 20 Gauge |
₹ 225 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Material Grade | SS 202 |
| Technique | Cold Rolled |
| Finish | Mirror Finish |
| Gauge | 20 Gauge |
₹ 125 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Material Grade | SS 321 |
| Technique | Cold Rolled |
| Finish | Annealed Finish |
| Gauge | 20 Gauge |
₹ 145 / Kg Get Latest Price
| Finish | Mirror Finish |
| Material Grade | SS 202 |
| Thickness | 2 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 6 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Treatment | Mirror |
| Finish | 8k |
| Technique | Hot Rolled |
₹ 175 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 4 mm |
| Grade | 202 |
| Surface Treatment | Mirror |
| Finish | No. 8 |
| Technique | Hot Rolled |
| Origin | Indian |
₹ 155 / Kg Get Latest Price
| Finish | Mirror Finish |
| Material Grade | SS 304 |
| Thickness | 1 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
₹ 170 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1.0 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B (Mill Finish) |
| Width | 1219 mm (4 ft) |
| Length | 2438 mm (8 ft) |
| Brand / Make | Jindal |
₹ 170 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1.0 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B (Mill Finish) |
| Width | 1219 mm (4 ft) |
| Length | 2438 mm (8 ft) |
| Brand / Make | Jindal |
₹ 170 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1.0 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B (Mill Finish) |
| Width | 1219 mm (4 ft) |
| Length | 2438 mm (8 ft) |
| Brand / Make | Jindal |
₹ 150 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Usage/Application | Construction |
| Grade | 409M |
| Material | Stainless Steel |
₹ 465 / Kg Get Latest Price
| Surface Treatment | Hot Rolled |
| Shape | Rectangular |
| Standard | ASTM |
| Grade. | 316L |
| Material | Stainless Steel |
₹ 175 / Kg Get Latest Price
| Surface Treatment | Coated |
| Shape | Rectangular |
| Standard | ASTM |
| Grade. | 316L |
| Material | Stainless Steel |
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Steel Grade | 304L |
| Surface Treatment | Hot Rolled |
| Shape | Rectangular |
| Material | Stainless Steel |
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Steel Grade | 304L |
| Surface Treatment | Coated |
| Shape | Rectangular |
| Material | Stainless Steel |
₹ 465 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | 321 |
| Surface Treatment | Hot Rolled |
| Shape | Rectangular |
| Standard | ASTM |
| Material | Stainless Steel |
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Thickness | 1 mm |
| Technique | Hot Rolled |
| Finish | Mirror Finish |
| Material | Stainless Steel |
₹ 465 / Kg Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Grade | 310 |
| Surface | Polished |
| Shape | Rectangle |
| Technique | Hot Rolled |
₹ 160 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1.0 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B (Mill Finish) |
| Width | 1500 mm |
| Length | 3000 mm |
| Brand / Make | Jindal |
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1.0 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B (Mill Finish) |
| Width | 1500 mm |
| Length | 3000 mm |
| Brand / Make | Jindal |
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1.0 mm |
| Grade | 202 |
| Surface Finish | 2B (Mill Finish) |
| Width | 1219 mm (4 ft) |
| Length | 2438 mm (8 ft) |
| Brand / Make | Jindal |
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Material Grade | SS 316 |
| Gauge | 22 Gauge |
| Finish | Mirror Finish |
| Technique | Hot Rolled |
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Material Grade | SS 316 |
| Gauge | 22 Gauge |
| Finish | Mirror Finish |
| Technique | Hot Rolled |
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1.0 mm |
| Grade | 304L |
| Surface Finish | 2B (Mill Finish) |
| Width | 1250 mm |
| Length | 2500 mm |
| Brand / Make | Jindal |
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1.0 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B (Mill Finish) |
| Width | 1250 mm |
| Length | 2500 mm |
| Brand / Make | Jindal |
₹ 160 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Material Grade | SS 316 |
| Gauge | 22 Gauge |
| Finish | Matte Finish |
| Technique | Hot Rolled |
₹ 160 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Material Grade | SS 316 |
| Gauge | 22 Gauge |
| Finish | Matte Finish |
| Technique | Hot Rolled |
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1.0 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B (Mill Finish) |
| Width | 1219 mm (4 ft) |
| Length | 2438 mm (8 ft) |
| Brand / Make | Jindal |
Kartik Patel (MD)
Kartik Metal And Alloys
First Floor, 10541/2, Motia Khan, Bagichi Allauddin
New Delhi - 110055, Delhi, India