Providing you the best range of stainless steel square pipe, s s rod and stainless steel square bar with effective & timely delivery.
₹ 145 / Kg Get Latest Price
| Size | 2 inch |
| Material Grade | 304 |
| Unit Pipe Length | 6 m |
| Thickness | 1mm |
| Surface Finish | Anodized |
| Technique | Cold Rolled |
₹ 175 / Kg Get Latest Price
| Size | 6mm |
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Size | 10mm |
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Size | 12mm |
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Grade | Fe 500D |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Construction |
| Type | Bar |
| Color | Sliver |
| Material | Galvanized Steel |
| Thickness | 30mm |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Grade | 316 L |
| Length | 3 m |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Industrial |
| Finish | Bright |
| Surface Treatment | Forged |
Kartik Patel (MD)
Kartik Metal And Alloys
First Floor, 10541/2, Motia Khan, Bagichi Allauddin
New Delhi - 110055, Delhi, India